Pozycjonowanie Long Tail

Pozycjonowanie Long Tail to bardzo specyficzny model działania, które odbiega od tradycyjnego podejścia do SEO. Polega on na pozycjonowaniu długich i skomplikowanych fraz, składających się z wielu wyrazów, które jednak ostatecznie generują na stronie większy ruch, niż proste i popularne słowa kluczowe.

Jak to działa?

Coraz więcej internautów uświadamia sobie, że wpisywanie w wyszukiwarkę prostych, krótkich haseł zapewnia co prawda wiele wyników, jednak większość z nich jest mało satysfakcjonująca i niejednokrotnie konieczne jest przebicie się przez wiele stron, zanim dotrze się do interesujących treści. Z tego powodu popularność wyszukiwania przez użytkowników fraz, składających się z większej ilości słów, rośnie w bardzo dużym tempie. Fakt, że internauci z coraz większą precyzją określają swoje poszukiwania, stwarza ogromną szansę dla firm, które dbają o swoją widoczność i popularność w Internecie. Wykorzystanie tego trendu pozwala na szybkie wyprzedzenie konkurencji oraz na precyzyjne dotarcie do potencjalnych klientów, zainteresowanych konkretnym produktem lub usługą.

Twoje korzyści

Pozycjonowanie Long Tail pozwala uzyskać szybkie efekty, w przeciwieństwie do pozycjonowania witryny na bardzo popularne frazy. Statystyki pokazują, że widoczność strony na frazę, składającą się z jednego słowa, generuje ok 10% ruchu, natomiast tzw. długi ogon może generować nawet 70%. Jeżeli chcesz docierać do klientów, którzy są naprawdę zainteresowani określonym produktem, zdecyduj się na pozycjonowanie Long Tail. Dzięki temu osiągniesz o wiele większy współczynnik konwersji. Strony, na które trafiają użytkownicy na skutek wyszukiwania długich fraz, nie są przez ich tak szybko opuszczane. Dzięki temu zyskujesz o wiele większą szansę, że dana osoba dokona zakupu właśnie u Ciebie lub skorzysta z Twojej oferty.
Efekty uzyskane w wyniku pozycjonowania Long Tail są nie tylko szybko widoczne i o wiele bardziej stabilne niż pozycjonowanie na bardzo popularne frazy, a także są bardziej przyjazne dla Google i bezpieczne.

Zaprojektujemy dla Ciebie unikalne i spersonalizowane frazy, które doprowadzą na Twoją stronę internetową wielu zainteresowanych konkretnym produktem użytkowników. Dokonamy drobiazgowej analizy Twojej branży i wykorzystamy wszelkie dostępne nam dane i narzędzia, aby stworzyć listę najbardziej korzystnych haseł. Skorzystaj z trendów rządzących Internetem i wyciągnij korzyści dla swojego biznesu. Dzięki pozycjonowaniu Long Tail nie tylko będziesz cieszył się szybkimi i stabilnymi efektami, ale też znacząco wyprzedzisz konkurencję.